Çatı Tabelası

Çatı Tabelası Nedir?

Çatı Tabelası

Çatı Tabelası; Günümüz şartlarına uygun modern ve en şık ışıklı veya ışıksız açık hava reklamcılığında kullanılan tabela modelidir. Uzun ömürlü ve kullanıma göre dizayn edilmektedir. Çatı tabelası yapımında genellikle daha hafif olduğu için alüminyum malzemeler kullanılmaktadır fakat isteğe göre paslanmaz çelik veya galvaniz malzemeler kullanılarak da üretim yapılmaktadır. Bu malzemeler her türlü hava şartına dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

İmalat aşaması; Teknik çizimi yapılan çalışma harf boyutuna göre uygun malzeme kalınlığı (0,60mm, 0.80mm, 1mm, 1,5mm, 2mm ve 3mm) seçilerek router yardımıyla kesilerek imalata hazır hale getirlir. İmalatın bir sonraki aşamasında yapılacak harflerin yan bant kalınlığı ve yüksekliği harf boyutuna göre ayarlanır. Harflerin dönüş noktaları bilgisayarda program yardımıyla hesaplanarak özel derz frezesi ile yan batların kanalları açılır. Daha sonra ilk olarak derzlerin açıldığı noktalardan özel bir kaynak makinesi ile puntalanarak harfin her tarafı uygun şekilde kaynatılır ve harflerin ön imalatı tamamlanmış olur. Yarı mamül olarak hazırlanan çatı tabelası harfleri gerekli temizlik ve polisaj işlemi uygulandıktan sonra istenilen renge göre eloktrostatik boya yapılır. Daha sonra aydınlatma hesabı yapılarak ledleri döşenir. Bu işlemden sonra harflerin üzeri uygun kalınlıktaki pleksi malzemeler özel tasarım bağlantı tırnakları vasıtası ile bağlanarak haflerin imalat aşaması tamamlanmış olur.

Bu şekilde üretilen harflere , çatı tabelası, çatı tabelası harfi, bina tabelası, alüminyum haf, alüminyum boyalı harf, satine harf, gold harf, altın harf, pirinç harf, boyalı harf, fileli harf, ışıklı harf, ışıksız harf, harf büküm, ışıklı alüminyum harf, alüminyum kabartma harf, alüminyum harfli tabela de denmektedir.

Uygulama aşaması; Uygulamanın yapılacağı alanda daha önceden statik hesabı yapılmış çelik kontrüksiyon taşıyı kaidelerin montajı yapılır. Daha sonra hafler bu taşıyı profil üzerine uygun şekilde montaj yapılarak uygulama işlemi tamamlanmış olur. Uygulama esnasında çıkabilecek sorunları tecrubemizle elde ettiğimiz çözüm yolları ve profosyonel ekibimizle sonuca en hızlı ve pratik şekilde ulaşacak şekilde neticelendiririz.

Böylece sorunsuz ve yüzdeyüz müşteri memnuniyeti odaklı bir projemizi daha tamamlamış oluruz.

Uygun projelerinizde birlikte çalışmak dileğiyle.

Çatı Tabelası – Tasarım, İmalat, Uygulama