Evapleks

EVAPLEKS
Evapleks nedir ? Eva köpüğü,  “etilen” ve “vinil asetat” adı verilen kopolimerlerden oluşan bir sünger yapıdır.
Bu sayede esnek yapıya sahip olan Eva köpüğü, çok farklı sektörlerde önemli çözümler sunar. Sünger yoğunluğu ve sertliği sayesinde ambalaj sektörünü bu konuda ön plana çıkartabiliriz. Çünkü eva köpüğü, kauçuk türevi kopolimerler içermesi sebebiyle koruma işlemlerinde başarılı sonuçlar sunar. Eva sünger levhaların bir diğer artısı ise, sünger ağırlığı ve yoğunluğu sayesinde kullanıldığı ürünleri hafifleştirmesidir. Bu noktada kauçuk yapıya sahip olmasının da EVA köpüklerinin kullanışlı olmasına katkı sağladığını söyleyebiliriz.geri dönüşümlüdür,kesinlikle kanserojen değildir,bakteri üretmez,ısı geçirmez,birçok sanayide kullanılmaktadır .pleksi Saydam ve yarı saydam olabilir. Kolay işlenebilen, kesilebilen delinebilen, hafif bir plastik yapısı vardır.

Piyasada genellikle 1,5-2 5mm kalınlığında düz levhalar halinde bulunur. 90 °C sıcaklıkta ya da 90 °C – 115 °C de etüvde ısıtılarak yumuşatılır. Böylece kalıplanarak istenilen biçim verilebilir. Camdan daha dayanıklı ve hafiftir. Tek dezavantajı termodinamik bir yapıda olduğundan yanmaya karşı dayanıklılığı daha azdır. (Döküm) Pleksiglas, istenen her şekle rahatlıkla uygulanma imkânı verir. Pleksiglasların en büyük özelliği döküm levha olmasıdır. Pleksiglas kullanıcılarını imalat aşamasında zor durumda bırakmaz.

Pleksiglas ekstruder lavhalar gibi kesimde, şişirmede ve şekillendirmede problem çıkarmaz. Genleşme katsayısı, yoğunluk, yumuşama noktası, sertlik gibi teknik özellikleri standartlara uygun ve polimer sayısı yüksektir Firmamız ARGE çalışmalarından sonra bu 2 ürünü birleştirerek açık hava reklam sektöründe ve tüm işletmelerde reklam amaçlı kulanılabilir iç ve dış mekanda ,duvar – beton – kompozit – alüminyum – ahşap – pvc v.b.Tabela ve  Birçok alana yapıştırılarak yazı, Resim , logo  oluşturmada yeni bir ürünle giriş yapmıştır. Bu yeni ürüne ürünün kendi ismini vermiştir. Bütün sektörlere  yaptığı tanıtım,imalat ve üretim çözümleri ile ismini duyurmuştur evapleks Ürün özellikleri 1. Alt taban a kalite eva malzeme üzeri 2 mm dökme birleşik akrilik pleksi 2. Renkliler 200×150 cm ölçüsünde 3. Gold ve gümüş 122×200 cm ölçüsünde 4. Kartelada bulunan her renk 2 ve 4 cm olarak stokta mevcut Ayrıca isteğe bağlı özel renk üretimi 5. Gold ve gümüş 4 cm olarak üretilmiştir. 2 cm i mevcut değildir istenirse alikor olarak mevcut. 6. 3 yıl garanti  7.İster plaka ister kesimli olarak gönderilir.